ТИП НА ДЕНОТ (27.07.2023, 02:30) ГРЕМИО – ФЛАМЕНГО

Тип на денот
Тип на денот

Денес имаме солидна понуда за кладење, а ние се одлучивме да издвоиме натпревар од ½ финалето на бразилскиот куп каде што ќе се сретнат Гремио и Фламенго и да ви го претставиме во форма на тип на денот.

Фантастични партии досега!

За жал, Гремио минатата сезона играше во Серија Б и на крајот успеаа да го земат второто место и да обезбедат директен пласман во најквалитетниот ранг од бразилскиот фудбал, па на тој начин и да ја исполнат својата цел. Веднаш потоа се изјасни управата дека имаат големи амбиции, а тоа се докажа со ангажманот на легендарниот Луиз Суарез. Во моментов делува дека фановите на Гремио имаат многу причини за задоволство бидејќи оваа екипа се наоѓа на фантастичното второ место на табелата, но со 11 бода помалку од првопласираниот тим на Ботафого. На последните пет натпревари, Гремио во Серија А оствари дури четири победи и само еден пораз, па слободно може да констатираме дека на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение.

Шампионот на Јужна Америка игра под очекувањата!

Како што е познато, Фламенго важи за еден од најпознатите и најтрофејните бразилски клубови, бидејќи досега тие седум пати беа прваци на Бразил а 37 пати освоија трофеј во шампионатот Кариока. Исто така четири пати го освоија бразилскиот куп и три пати Копа Либертадорес. Во минатата сезона играа фантастично и повторно стигнаа до трофеј во Копа Либертадорес. Во овој момент, некогашниот шампион на Бразил се наоѓа на 3-то место на табелата и има 12 бода помалку од првопласираниот тим на Ботафого, но и еден бод помалку во однос на Гремио кој всушност им е денешен противник. Што се однесува до Серија А, на последните пет натпревари остварија две победи и три реми во последните три кола.

Очекување

Како што стојат работите, Луис Суарез ќе го пропушти овој натпревар, но и без тој факт, Фламенго е благ фаворит на овој натпревар. Сепак ова е полуфинален дуел и ние не очекуваме кој знае колку голови.

ТИП:

Гремио – Фламенго – 0-2 @ 1.77 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*