Натпревар со традиција (25.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на аргентинскиот куп се сретнуваат екипите на Ол Бојс и Естудиантес.

Ол Бојс во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Естудиантес пак во истиот временски период запиша две победи, два порази и едно реми.

Овие две екипи во последните пет натпревари играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели никогаш не се постигнува повеќе од 1 погодок, па ако и денес биде така ќе наплтиме топ квота.

Наш предлог

0-1 гол @ 2.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*