Натпревар со традиција (24.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на аргентинската прва лига се сретнуваат екипите на Талерес Кордоба и Гимнасиа Л.П.

Талер Кордоба е на 2-та позиција со вкупно 48 бода и учинок од 14 победи, 6 реми и 5 порази.

Гимнасиа Л.П е на 22-та позиција со 28 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 7 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*