Натпревар со традиција (23.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на чешката прва лига се сретнуваат екипите на Либерец и Острава.

Либерец во последните пет натпревари запиша три победи и два порази.

Острава во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу погодоци, односно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*