Натпревар со драстичен пад на коефициентот (23.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од бразилската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Сантош и Ботафого. Домаќините некако потфрлија во последно време и искрено тешко ќе биде за нив да стигнат до позиција која води во квалификациите за јужно американските купови. Ботафого пак игра фантастично и создаде одлична предност на лидерската позиција, а веруваме дека ќе успеат и да се задржат таму до крајот на сезоната.

Сантош – Ботафого – 2 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ботафого беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*