Тикет на денот (сабота, 22.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно понудата за обложување го добива својот сјај, а секој нареден викенд ќе биде уште подобра. За денес одлучивме да ви претставиме три натпревари со одлична квота. Ова е нашиот предлог за денес.

Џургарден – Елфсборг – ГГ @ 1.62 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои ни доаѓаа од врвот на шведската елитна лига. Домаќините се на 4-та позиција, а мора да признаеме дека во последно време играат фантастично и на последните три дуели запишаа исто толку и победи. Елфсборг од друга страна е на тронот  и нивните амбиции се насочени кон таа позиција, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат тука до самиот крај. Овде веруваме дека ни претстои фантастичен натпревар, па затоа решивме да типуваме ГГ со квота 1.62 во Mozzart.

Стеауа – Динамо Букурешт – 1/1 @ 2.00 во 22Bet

Стеауа во контролниот период изигра само два натпревари и двата беа неуспешни. Прво се сретнаа со Андерлехт и беа поразени со резултат 5-2, а потоа изиграа реми со резултат 1-1 против грчкиот ПАОК. Сепак во првото коло запишаа победа, па веруваме дека со такво темпо и ќе продолжат. Динамо Букурешт конечно се врати во елитата, а за оваа година искрено не веруваме дека имаат големи амбиции освен да обезбедат само навремен опстанок. На првиот натпревар запишаа пораз од Крајова, а ништо подобра нема да биде ниту на овој дуел. Наш предлог е 1/1 со квота 2.00 во 22Bet.

Молде – Сарпсборг – 1 @ 1.50 во Bet365

Молде врза добра серија на резултати во последниве неколку кола. Имено, овој тим е на 5-та позиција со вкупно 26 бода, а на последните четири натпревари запишаа три победи и едно реми, па може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. За противник овој пат го имаат тимот на Сарпсборг кој игра доста променливо, но најважно е што се држат далеку од црвената зона. Молде на овој натпревар не би требало да има проблеми, а ние очекуваме да доминираат и да ги земат трите бода. Типуваме 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*