Натпревар со традиција (22.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Палмеирас и Форталеза.

Палмеирас е на 6-та позиција со вкупно 25 бода и учинок од 6 победи, 7 реми и 2 порази.

Форталеза е на 9-то место со вкупно 23 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 5 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*