Тикет на денот (петок, 21.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова е ден кога започнуваат неколку нови лиги, но познато е дека првите кола се најнезгодни за типување. Како и да е, ние сепак се обидовме да ви претставиме тикет за денес. Ова е нашиот предлог.

Динамо – Хајдук – 1Х&0-2 @ 2.19 во Mozzart

Најголемото хрватско дерби се игра веќе во првото коло на новиот шампионат. Пред само шест дена овие две екипи се сретнаа на истото место во рамките на Супер купот на Хрватска и Динамо славеше со минмална победа, па одма „зграби“ трофеј. Во минатата сезона ги поделија трофеите и Динамо го зеде првенството, а Хајдук повторно купот. Сега амбициите на Хајдук се огромни и ќе дадат се од себе за да ја прекинат доминација на тимот од Загреб. Динамо Загреб е секогаш фаворит на домашниот Максимир, а овој пат очекуваме да не бидат поразени и притоа да се постигнат мал број погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.19 во Mozzart.

Бреидаблик – Вестманаер – ГГ3+ @ 1.90 во 22Bet

Првакот на Исланд ги оправда очекувањата во квалификациите за ЛШ. Прво ги надминаа претквалификациите, а потоа во првото коло го елиминираа тимот на Шамрок. Ривал во второто коло им е Копенхаген кој ќе биде голем фаворит, а доколку бидат поразени ќе мора да се префрлат во послабите натпреварувања. Сега ги очекува дуел против Вестманаер, тимот кој во последно време е во добра форма. Зедоа седум бода од последните три натпревари, но Бреидаблик зеде шест од последните две рунди. Овде веруваме дека ќе гледаме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Тун – Нион – 1&2+ @ 1.77 во Bet365

Почнува новата сезона во Челинџ лигата на Швајцарија која е драстично поразлична од претходните. Сега и во Супер лигата и во втората лига играат по десет тимови, по два повеќе отколку досега, а се менува и системот на натпреварувањето. Тун не успеа да го искористи фактот што две екипи минатата сезона директно заминаа во Супер лига, а преку бараж успеа да стигне и екипата на Лозана Оуши. Екипата на Нион беше на второто место во минатата сезона во третата лига, па на тој начин стигнаа едно ниво погоре. Како и да е, Тун играше доста добро во припремниот период, па сега веруваме дека и ќе ги земат трите бода на овој дуел. Наш предлог тип е 1&2+ со квота 1.77 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*