Тикет на денот е-Спорт (21.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска го следиме турнирот Riyadh Masters 2023 – Group Stage во Dota 2, каде што ќе почне втората фаза од натпреварувањето.

Evil Geniuses – Team Spirit – 2 @ 1.61 во Bet365

Team Spirit славеше на претходниот дуел против Evil Geniuses, откако целосно го надигра пред точно еден месец. Во моментов ситуацијата ниту во еден од тимовите не е најдобра затоа што имаат по еден триумф на претходните пет средби. Evil Geniuses утрово славеше со 2-0 против 9 Pandas, додека Team Spirit не успеа да го победи Gaiming Gladiators и така ја продлабочи кризата. Сепак, ние сметаме дека денеска е време да се запре црната серија и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

Xtreme Gaming – OG – 1 @ 1.50 во 22Bet

Xtreme Gaming со три победи, едно реми и еден пораз ја мина првата фаза од натпреварувањето, додека OG беше очаен и оствари само една победа, еднаш ремизираше и три пати загуби. Овие резултати ни кажуваат дека Xtreme Gaming ќе биде фаворит во оваа пресметка затоа што очигледно игра на ниво кое е недостижно за OG во моментов. А потврда за тоа е и вчерашниот меѓусебен меч, кој му припадна на Xtreme со 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*