Тикет на денот е-Спорт (20.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ги следиме дуелите на TCL Summer 2023 – Group Stage, каде што ќе се решава судбината на екипите од третата до шестата позиција, откако првите две беа обезбедени од Istanbul Wildcats и Nasr Esports.

Dark Passage – Besiktas Esports – 1 @ 2.00 во Bet365

Dark Passage доаѓа како фаворит во натпреварот со остварени четири победи на претходните пет пресметки и шанса да се пробие во топ-6 на табелата, додека Besiktas Esports имаше добар старт на турнирот, но потоа следеше црна серија од пет порази. Натпреварот е важен за двете екипи, но едноставно Besiktas не може да излезе од кризата, додека Dark Passage го крена нивото. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во Bet365.

FUT Esports – NASR Esports – 1 @ 1.80 во 22Bet

Две екипи кои се наоѓаат во сосема различни позиции, односно Nasr веќе обезбеди место во плејофот додека Fut Esports допрва треба да го потврди своето место и мора да победи денеска. Иако NASR е поквалитетен тим, сепак веруваме дека ќе се „штеди“ во оваа средба и нема да го даде максимумот затоа што нема потреба за такво нешто. Токму тоа треба да го искористи FUТ и да оствари победа која ќе го носи во четвртфинале на турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*