Натпревар со традиција (19.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Ахли и Харас Ел Ходод.

Ал Ахли е на првата позиција и досега имаат освоено 81 бода преку 25 победи, 6 реми и 0 порази.

Харас Ел Ходод е на последната позиција со вкупно 24 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 9 реми и 19 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.44 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*