ТИП НА ДЕНОТ (17.07.2023, 19:00) ОРЕБРО – ТРЕЛЕБОРГ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од шведската втора лига помеѓу Оребро и Трелеборг.

Дуел на два тима од средината на табелата на кои им се потребни бодови и овој дуел може да биде могу важен за понатамошниот тек на сезоната.

Оребро се бори за опстанок

Основна цел на Оребро оваа сезона е да обезбеди опстанок, па и ништо повеќе не може да се очува од овој тим. Моментално се наоѓа на 13-то место на табелата, кое води до бараж за опстанок, па бодовите му се прекупотребни и сигурно го чека грчевита борба за опстанок. Оребро е во лоша форма и на последните пет меча има само една победа и три порази. Важи за домашен тим и повеќето бодови ги освојува на домашен терен, па поради тоа во овој меч гледа шанса конечно да се врати на победите.

Трелебор големо разочарување

Трелеборг моментално се наоѓа на 11-то место со само два бода повеќе од Оребро, па и него го очекува борба за опстанок. Според квалитетот за очекување и што поскоро да се искачи на табелата, но формата не го покажува тоа. На последните три меча запиша два порази и не е во добра форма, па овој меч може да биде клучен за нив. Со пораз на ова гостување додатно ќе падне на табелата, а и атмосферата во тимот ќе биде уште полоша и ќе го доведе во прашање опстанокот. Поради тоа ќе се обиде да остане непоразен на овој меч.

Очекување

Двата тим имаат потреба за бодови и играат отворен фудбал, па очекуваме головин на двете страни.

ТИП:

Оребро – Трелеборг – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*