Тикет на денот (петок, 14.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ништо посебна не е ниту денешната понуда, но како што изминува времето, така ќе имаме се повеќе натпревари за обложување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ТПС Турку – Јаро – 1 @ 1.65 во Mozzart

ТПС Турку влезе во фантастична серија, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите од последните три натпревари каде што овој тим запиша исто толку и победи, па се наоѓаат на горниот дел на табелата. За противник го имаат тимот на Јаро кој игра дефинитивно доста променливо, но сепак не е на дното на табелата што во моментов за нив е најважно. Домаќините на овој натпревар се големи фаворити, па искрено и веруваме дека без поголеми проблеми ќе ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Mozzart.

УЦД – Дрогеда – 2/2 @ 2.10 во 22Bet

Како што изминува времето, така екипата на УЦД е се поблиску до елиминација. Во моментов се наоѓаат убедливо на последното место и само чудо би можело да ги спаси од најлошото сценарио. Дрогеда од друга страна и тие не се се уште на сигурно бидејќи имаат предност само два бода во однос на екипата на Корк Сити која се наоѓа на позиција за плеј аут. Како и да е, Дрогеда не смее да ги пропушти овие три бода и веруваме дека ќе остварат лесна победа. Наш предлог е 2/2 со квота 2.10 во 22Bet.

Естер – Скевде – 3+ @ 1.68 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од шведската Супертан лига каде што ќе се сретнат екипите на Естер и Скевде. Естер засега се снаоѓа одлично, но заостанува многу зад лидерската позиција, а позитивно е тоа што првите три места можат да ги одведат во повисок ранг, па за нив во моментов тоа е единствена цел. Скевде од друга страна се наоѓа убедливо на последното место на табелата и досега имаат освоено 7 бода, а само еднаш имаат победено. Естер игра доста офанзивно, па веруваме дека головите на овој натпревар нема да изостанат. Наш предлог е 3+ со квота 1.68 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*