Натпревар со традиција (14.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Бреј и Вексфорд.

Бреј е на 5-та позиција со вкупно 30 бода и учинок од 7 победи, 9 реми и 6 порази.

Вексфорд е на 7-то место и досега имаат освоено вкупно 25 бода преку 7 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат со голови, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*