Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од египетската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Асван и Ел Дакли. И двете екипи се борат за опстанок, поточно Асван досега имаат освоено 33 бода, додека Ел Дакли имаат еден бод помалку, односно 32 бода.

Асван – Ел Дакли – 1 @ 1.96 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Асван беше 2.42, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.96 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*