Натпревар со традиција (12.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на исландската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Гриндавик и Тор Акурејри.

Гриндавик е на 4-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 3 порази.

Тор Акурејри е на 7-та позиција со вкупно 13 и досега имаат остварено 4 победи, 1 реми и 4 порази.

Од резултатите на последните пет меѓусебни натпревари на овие две екипи, лесно може да се забележи дека гол постигнуваат двата тима, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*