ТИП НА ДЕНОТ (11.07.2023, 20:45) ШАМРОК – БРЕЈДАВИК

Тип на денот
Тип на денот

Денес на програмата се натпреварите од квалификациите за Лигата на шампиони, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Шамрок и Брејдавик.

МЕЧ НА СЕЗОНАТА ЗА ШАМРОК

Шамрок е нсјтрофејниот ирски клуб и минатата сезона доста убедливо ја освои шампионската титула. Тоа мј донесе пласман во Лигата на шампиони, но тимот мора да игра квалификации. Ждребот му донесе противник по мерка па Шамрок е фаворит на овој дуел. Особено на домашен терен се очекува да оствари предност пред реваншот. Шамрок моментално се наоѓа во добра форма и е лидер во ирското првенство после 25 одиграни кола. Сигурно Шамрок е фаворит за титулата, но секако главна цел е пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

БРЕЈДЕВИК ИГРА ОДЛИЧНО ВО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ

Брејдевик до сега два пати бил шампион на Исланд, па затоа може да се каже дека минатата сезона беше историска за овој тим бидејќи стигна до втората шампионска титула, а тоа го направи на убедлив. Тоа му донесе пласман во Лигата на шампиони, но Брејдевик мораше да игра во претквалификациите. Минатото коло Брејдевик беше супериорен над Будуќност и победи со вкупни 5:0, па со голема самодоверба влегува во овој меч. Иако тимот е во одлична форма, сепак тешко дека ќе може во следната фаза бидејќи има многу посилен противник. Планот сигурно ќе биде да остане непоразен на гостувањето, а потоа на домашен терен да се бори за пласман.

ОЧЕКУВАЊЕ

Квалитетот и домашниот терен се на страната на Шамрок па очекуваме да оствари предност пред реваншот.

Тип 1 коеф 1,70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*