Натпревар со традиција (11.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Смоуха и Енпи.

Смоуха е на 13-та позиција со вкупно 36 бода и учинок од 8 победи, 12 реми и 12 порази.

Енпи е на 8-то место и досега имаат освоено 42 бода преку 12 победи, 6 реми и 14 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*