Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за ЛШ кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Урарт и Зрињски. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период успеаа три пати да победат и два пати да бидат поразени.

Урарт – Зрињски – 2 @ 2.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Зрињски беше 3.75, a во моментов бележи пад од скоро 36% и се плаќа со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*