Натпревар со традиција (10.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супертетан лига се сретнуваат екипите на Хелсинборг и Естерсунд.

Хелсинборг е на 15-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 6 порази.

Естерсунд е на 9-то место и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари погодок постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*