Натпревар со традиција (09.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Мариенхам и Оулу.

Мариенхам е на 10-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 7 порази.

Оулу е на 4-то место со вкупно 24 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари играат со голови, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*