Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од бразилската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 23:30 се сретнуваат екипите на Форталеза и Атлетико ПР. Форталеза досега има освоено 20 бода и на овој натпревар влегува со учинок од 2 победи, 2 порази и 1 реми во последните пет натпревари. Во истиот временски период, Атлетико ПР запиша две победи, две реми и еден пораз, а на салдото има исто 20 бода.

Форталеза – Атлетико ПР – 1 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Форталеза беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*