Натпревар со традиција (08.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на исландската Беста Деилд Карла се сретнуваат екиптие на Вестманајар и Фрем.

Вестманајар е на вториот дел на табелата и досега имаат освоено 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 8 порази.

Фрем е на 9-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат со голови, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*