Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од египетската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите

Од 20:30 се сретнуваат екипите на Фјучр и Замалек. Домаќините се на 3-та позиција и досега имаат освоено 58 бода преку 15 победи, 13 реми и 4 порази, додека гостите се на 4-та позиција со вкупно 56 освоени бода и учинок од 16 победи, 8 реми и 7 порази.

Фјучр – Замалек – 2 @ 2.59 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Замалек беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.59 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*