Тикет на денот е-Спорт (07.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За вас денеска ги избравме најинтересните дуели од League of Legends, а тие ни доаѓаат од турнирот Superliga Summer 2023 – Group Stage.

Rebels Gaming – Giants – 2 @ 1.61 во Bet365

Rebels Gaming го изгуби својот „компас“ и веќе врза три порази по ред, со што следеше пад на табелата до седмата позиција. За разлика од нив Gaints славеше на претходните три дуели, и тоа против Bisons eclub, Ucam Esports и Fnatic и заслужено се искачи до петтото место. Една победа ги дели од нов напредок на табелата, а ранетиот Rebels изгледа како лесна „жртва“, иако тоа дефинитвно нема да биде така. Rebels славеше на претходните четири меѓусебни дуели, но ние сметаме дека е време за првата победа на Giants и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Koi Academy – Los Heretics – 2 @ 1.57 во 22Bet

Екипите се наоѓаат на делба на втората позиција на табелата со осум победи и четири порази, а пред нив е недостижливиот Bisons club. Променливите настапи на екипите од почетокот на месецов малку ни ја искомплицира работата, но ние ќе го погледнеме нивниот последен меѓусебен меч, кој се одигра на 26 јуни годинава. Тогаш славеше Team Heretics со 1-0, откако целосно го надигра ривалот. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*