Натпревар со традиција (07.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Нафтан и Неман.

Нафтан е на 12-та позиција со вкупно 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 9 порази.

Неман е на 2-то место и досега имаат освоено 29 бода преку 9 победи, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат отворено и ефикасно, поточно на последните четири натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*