Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:15 се сретнуваат екипите на Арба и Кабиле. Домаќините се на 15-та претпоследна позиција на табелата со вкупно 32 бода, додека гостите се на 10-то место и досега имаат освоено 35 бода.

Арба – Кабиле – 2 @ 2.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кабиле беше 4.60, а во моментов бележи пад од скоро 37% и се плаќа со квота 2.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*