Натпревар со традиција (06.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на Супер лигата на Ирак се сретнуваат екипите на Ал Казим и Ал Диванија.

Ал Казим е на 17-та позиција со вкупно 34 бода и учинок од 7 победи, 13 реми и 14 порази.

Ал Диванија е на 20-то место со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 6 реми и 26 порази.

Овие две екипи во меѓусебните пет дуели играат затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па верувае дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*