Натпревар со традиција (05.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финскиот Суомен куп се сретнуваат екипите на Мариенхам и КуПС.

Мариенхам во последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми.

КуПС во истиот временски период има запишано четири победи и само еден пораз.

Во меѓусебните дуели на овие два тима не можеме да погледнеме многу погодоци, поточно на последните седум натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*