Натпревар со традиција (04.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на алжирската прва лига се сретнуваат екипите на Кабиле и Бискра.

Кабиле е на 13-то место со вкупно 32 бода и учинок од 8 победи, 8 реми и 10 порази.

Бискра е на 10-та позиција и досега имаат освоено 34 бода преку 8 победи, 10 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат без многу голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*