Тикет на денот (понеделник, 03.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Почетокот на новата седмица не ветува ништо подобра понуда, но веќе од следната ќе започнат квалфикациите за европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мјелби – Калмар – Х2&2+ @ 2.10 во Mozzart

После три седмици на терен повторно излегуваат екипите од Шведска. Мјелби и Калмар имаа неколку дена повеќе за одмор со оглед на тоа што играат во понеделник. Домаќините имаат победено само еднаш во последните четири натпревари, а успеаа да испаднат и од купот на Шведска. Од друга страна Калмар беше во одлична форма и во последните четири рунди освоија дури десет бода и на табелата се искачија на 4-та позиција. Меѓутоа бодовно се уште далеку од првите три пласирани тимови, но се сомневаме дека во Калмар некој сериозно размислува за освојување на титулата. Овде веруваме дека гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2&2+ со квота 2.10 во Mozzart.

Стабаек – Стромсгодсет – ГГ3+ @ 2.10 во 22Bet

Последниот натпревар од 12-то коло на норвешката елитна лига се игра во градот Бекестуа, а домаќин е екипата на Стабаек. Во гости им доаѓа Стромсгодсет и се работи за дуел на два тима кои пред ова коло се наоѓаат еден покрај друг на табелата со само бод повеќе во корист на Стабаек. Во претходните три кола Стабаек зеде само еден бод во првенството, а успеа да испадне и од купот на Норвешка од Кјелсас. Стромсгодсет од друга страна победи во последните две кола, а во текот на претходната седмица е поразен во купот од Молде. Овде очекуваме двете екипи да изиграат ефикасно и типуваме ГГ3+ со квота 2.10 во 22Bet.

Ливерпул М – Малдонадо – 1&2+ @ 2.12 во Bet365

Во неодамна завршената Апература, Ливерпул од Монтевидео и Малдонадо собраа ист број бодови по 20 од 15 натпревари. Во новото првенство изиграни се три кола, а Ливерпул е на врвот со максимален учинок од 9 бода. Овој тим победи три сериозни ривали, а на секој меч постигнаа по три гола. Нивниот гостин, екипата на Малдонадо, после три натпревари има само два бода бидејќи два пати ремизираа на домашен терен и убедливо беа поразени од Национал во Монтевидео. Сега на овој натпревар ние решивме да типуваме 1&2+ со квота 2.12 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*