Натпревар со традиција (03.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на уругвајската Примера Дивизија се сретнуваат екипите на Ливерпул М. и Малдонадо.

Ливерпул е на 1-то место со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 0 реми и 0 порази.

Малдонадо е на 8-та позиција со вкупно 2 бода и учинок од 0 победи, 2 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните три натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели две екипи успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*