Тикет на денот (недела, 02.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата за разлика од минатите денови е за нијанса подобра. Одлучивме да издвоиме три натпревари и да ви ги спаковаме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Алесунд – Розенборг – 2 @ 2.15 во Mozzart

Алесунд е во многу лоша форма, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од изминатите 11 кола. Имено, овој тим во сите тие натпревари успеа да запише само една победа и едно реми, а останатите натпревари им се порази, па затоа и се наоѓаат на последната позиција на табелата. Розенброг од друга страна е на вториот дел на табелата и дефинитивно со таа позиција не можат да бидат задоволни бидејќи имаат големи амбиции. Сметаме дека ова е идеална прилика за Розенборг да ги земе трите бода, па типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Џургарден – Варберг – 1/1 @ 1.62 во 22Bet

Џургарден го видовме во доста променливи изданија оваа сезона. Нивниот досегашен учинок е 6 победи, 3 реми и 4 порази од вкупно изиграни 13 натпревари, па се наоѓаат на 5-та позиција во шведската елитна лига, а со оглед на фактот дека до крајот има уште многу, не смееме да го отпишеме овој тим кога се во прашање квалификациите за Европа. На гости им доаѓа екипата на Варберг која се уште не е спремна за елитата и нема ниту една победа во изминатите 12 натпревари. Домаќините се огромни фаворити, па очекуваме да ја оправдаат таа улога без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 1.62 во 22Bet.

Англија У21 – Португалија У21 – ГГ @ 1.71 во Bet365

Во ЕП за младински репрезентации стигнавме до нокаут фазата, а во рамките на ¼ финалето од ова натпреварување ќе се сретнат екипите на Англија У21 и Португалија У21. Младата селекција на Англичаните уште во второто коло обезбеди пласман за нокаут фазата, додека истото го направија и Шпанците, па на овој натпревар влегоа без поголеми притисоци и со одморени играчи. Амбициите на двете страни се огромни, па затоа и решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме ГГ со квота 1.71 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*