Натпревар со традиција (01.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на алжирската Лига 1 се сретнуваат екипите на Арба и УСМ Алжер.

Арба е на 14-то место со вкупно 29 бода и учинок од 8 победи, 5 реми и 12 порази.

УСМ Алжер се наоѓа на 4-та позиција со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 6 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

НГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*