Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Бискра и Хеншела. Домаќините досега имаат освоено 31 бод преку 7 победи, 10 реми и 8 порази, додека гостите се на 7-та позиција со 36 бода и учинок од 10 победи, 6 реми и 9 порази.

Бискра – Хеншела – 1 @ 1.69 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Бискра беше 2.15, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 1.69 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*