Натпревар со традиција (30.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ел Џаиш и Керамика Клеопатра.

Ел Џаиш е на 15-та позиција со вкупно 32 бода и учинок од 7 победи, 11 реми и 13 проази.

Керамика Клеопатра е на 13-то место со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 15 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе изиграат така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*