Натпревар со традиција (29.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Афтурелдинг  и Фјолнир.

Афтурелдинг е на лидерската позиција со вкупно 20 бода и учинок од 6 победи, 2 реми и 0 порази.

Фјолнир е на 2-то место со 18 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 3 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат со голови, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

3+ @ 1.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*