Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 во рамките на естонската Еси лига се сретнуваат екипите на Табасалу и ФК Талин.

Табасалу е на 6-та позиција со вкупно 25 бода, додека ФК Талин е на 5-то место и има само еден бод повеќе од денешниот противник, поточно вкупно 26 бода.

Табасалу – ФК Талин – 1 @ 1.77 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Табасалу беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.77 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*