Тикет на денот (среда, 28.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес на „менито“ за кладење имаме некои натпревари од скандинавска лига, но во тек е и ЕП за млади репрезентации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Италија У21 – Норвешка У21 – 1 @ 1.68 во Mozzart

Во последното коло во групата Д на стадионот во Клуж се сретнуваат младите Италијанци и Норвежани. После два натпревари, Азурите имаат 3 бода. Изгубија на стартот од Франција, а потоа успеаа да ја совладаат селекцијата на Швајцарија. Тој меч беше турбулентен и Италија имаше три гола предност, но Швајцарците со два брзи погодоци го направија овој натпревар уште повозбудлив. Од друга страна Скандинавците немаат ниту бод и се скоро без шанси за да го продолжат ова натпреварување во нокаут фазата. Италија е овде фаворит, па затоа одлучивме да типуваме 1 со квота 1.68 во Mozzart.

Фрем – Копавогур – ГГ4+ @ 2.20 во 22Bet

Ако ништо друго, на Исланд головите се гарантирани. Ова ќе биде интересна сезона и не очекува плеј оф после 22 кола, а засега Викингур е во водство со 5 бода повеќе од Валур, а дури 10 од актуелниот шампион на Бреидаблик. За тоа е заслужна и екипата на Копавогур кој во минатото коло го надигра актуелниот шампион со резултат 5-2.Фрем е во лоша форма и на последните шест натпревари славеше само еднаш, но треба да се каже дека и четири пати гостуваа во тој временски интервал. Копавогур пред победата над Бреидаблик имаше серија од четири последователни порази со многу примени голови. Очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ4+ со квота 2.20 во 22Bet.

Микели – КаПа – 1&2+ @ 1.78 во Bet365

Борбата за пласман во првата финска Лига ќе се води помеѓу Екенс, Микели и Гнистан. Секако има време до тогаш и работите моажт да се променат. Микели е на второто место со ист број бодови како и Гнистан кој има натпревар помалку. Оваа екипа единствениот пораз го доживеа во првото коло и тоа од тимот кој сега им доаѓа во гости. Капа доаѓа од престолнината, но значително имаат послаб квалитет, особено од ХЈК. Оваа сезона КаПа е на просечното седмо место и ќе даде се за да влезат во плеј оф. Микели е фаворит на овој натпревар и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1&2+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*