Натпревар со традиција (28.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на аргентинската Торнео Федерал се сретнуваат екипите на Бока Јунидос и Сентрал Норт.

Бока Јунидос е на 6-то место со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 6 порази.

Сентрал Норте е на 7-та позиција со 18 бода и учинок од 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

3+ @ 2.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*