Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за поебда на домаќините.

Од 19:00 во рамките на исландската Беста Деилд Карла се сретнуваат екипите на Вестмањер и Акурејри.

Домаќините се на 11-то место со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 8 порази, додека гостите се на 5-та позиција со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 6 порази.

Вестмањер – Акурјери – 1 @ 2.16 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вестмањер беше 2.60, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.16 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*