Натпревар со традиција (27.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хака и ХЈК.

Хака е на 10-то место со квупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 6 порази.

ХЈК е на 3-то место и досега имаат освоено 26 бода, а нивниот учинок е 7 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*