Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Саура и УСМ Алжер. Домаќините се на 8-та позиција со вкупно 34 бода, додека гостите се подобро пласирани и се наоѓаат на 3-то место со вкупно 39 бода.

Саура – УСМ Алжер – 1 @ 1.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Саура беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*