Натпревар со традиција (26.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:30 во рамките на перуанската Лига 2 се сретнуваат екипите на Комерсиантес Унидос и Пирата.

Комерсиантес Унидос е на лидерската позиција со вкупно 28 бода и учинок од 9 победи, 1 реми и 1 пораз.

Пирата е на 12-то место со 12 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двете екипи успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 2.01 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*