Тикет на денот е-Спорт (25.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе одмориме од натпреварите во Dota 2 и ќе ѝ дадеме шанса на League of Legends, па веруваме дека фановите на оваа популарна видео-игра ќе бидат задоволни од нашите предлози кои ни доаѓаат од турнирот LEC Summer 2023 – Regular Season.

Excel – Team BDS – 2 @ 1.44 во Bet365

Excel не е екипа која има добар почеток на турнирот затоа што запиша три порази и еден триумф. За разлика од нив Team BDS со две победи и два порази се наоѓа на петтото место во групата. Уште еден загрижувачки факт е тоа што Excel загуби на четири од последните пет меча и тоа го прави аутсајдер во оваа средба за нас. Воедно, треба да посочиме дека Team BDS со извонредна игра ги „нокаутира“ на LEC Spring во март со 1-0. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Team Heretics – KOI – 1 @ 2.10 во 22Bet

KOI е поблиску до дното, отколку кон местата кои водат во следната фаза, додека Team Heretics со три победи и еден пораз го „лови“ првопласираниот MAD Lions и чека нивна грешка за да го преземе врвот. Последниот меч меѓу екипите, кој се одигра во јануари, заврши со победа на Team Heretics со 1-0. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*