Натпревар со традиција (25.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на шведската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Карлштад и Далкурд.

Карлштад е на 11-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 7 порази.

Далкурд е на 1-то место и досега имаат освоено 31 бод преку 10 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи играат доста ефикасно во последните четири меѓусебни дуели, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*