Натпревар со традиција (24.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:30 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Флуминензе и Бахиа.

Флуминензе е на 6-та позиција со вкупно 18 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 3 реми и 3 порази.

Бахиа е на 14-та позиција и досега имаат освоено 12 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 3 реми и 5 порази.

Oвие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*