Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од белоруската Вишаја лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Слатск и Неман.

Домаќините се на 6-та позиција со вкупно 15 бода и учинок од 4 победи, 3 реми и 4 порази, додека гостите се на второто место и досега имаат освоено 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 1 пораз.

Слатск – Неман – 2 @ 1.52 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Неман беше 1.85, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.52 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*