Натревар со драстичен пад на коефициентот (23.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од исландската Дивизија 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Леикнир и Афтурелдинг. Домаќините на овој натпревар влегуваат со учинок од четири порази и едно реми во последните пет натпревари, додека гостите во истиот временски период запишаа четири победи и едно реми.

Леикнир – Афтурелдинг – 1 @ 3.08 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Леикнир беше 4.90, а во моментов бележи пад од скоро 37% и се плаќа со квота 3.08 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*