Натпревар со традиција (23.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер Дивизија се сретнуваат екипите на Бохеамианс и Шамрок.

Бохемианс е на 4-та позиција со вкупно 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 6 порази.

Шамрок е на 1-то место со вкупн 42 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи,  6 реми и 3 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*